Szkoła Kitesurfingu, Kemping Albatros (Chałupy 5,5) - tel. 609 163 733

Kurs IKO I Początkujący

Kurs IKO 1 Początkujący rozpoczyna szkolenie kite'a, trwa około 5ciu godzin (czas nauki jest kwestią indywidualną, zależną od osobistych uwarunkowań, Ci najzdolniejsi realizują kurs IKO 1 w około 3h). Tak więc bezpiecznie zakładamy zrealizowanie IKO1 przez 1-2dni Państwa pobytu na półwyspie Helskim.

First piloting

Rozpoczynająć szkolenie w pierwszej kolejności należy zacząć od teorii tzn Abc Kitesurfingu. Ale w Kitescontrol mamy sposoby by teorię wpleść w praktykę ;)

Pierwsze zajęcia to tzn "First piloting" - czyli sterowanie 2-linkowym latawcem na plaży. To na nich ćwicząc poprawny pilotaż, poznasz całą wiedzę
W Kitescontrol kładziemy duży nacisk na poprawność wykonywania ćwiczeń z małym latawcem. Pełne opanowanie 2 linkowego "baby kite’a", daje poprane nawyki sterowania, co bezpośrednio ułatwia pilotaż dużych latawców.

Po zaliczeniu odpowiednich ćwiczeń na z małym latawcem, przygotowujemy sprzęt 4 linkowy, omawiamy procedury bezpieczeństwa i kursant wraz z instruktorem może wejść do wody z większym latawcem. Zadaniem zajęć zwanych „bodydragami” jest obeznanie kursanta z siłą oraz prędkością z jaką latawiec generuje latając po oknie wiatrowym.

Bodydragi

Podczas zajęć w wodzie, kursant jest cały czas pod opieką instruktora. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom, zdobywa podstawowe umiejętności niezbędne by bezpiecznie pilotować 4- linkowy pompowany latawiec.

Samodzielny pilotaż

Pod pojęciem „podstawowe umiejętności” rozumiemy poniższe etapy:

Startowanie i lądowanie latawca, poprawny pilotaż po oknie wiatrowym, symulowanie sytuacji awaryjnych, body dragi z wiatrem i kierunkowe, halsowanie się. Awaryjne zwijanie latawca na glębokiej wodzie.
Szkolenia odbywają się w formule indywidualnej oraz grupowej. Poprzez grupę rozumiemy maksymalnie 2 osoby przypadające na jednego instruktora ze sprzętem. Warunki szkolenia grupowego to: różnica w wadzę nie większa niż 20 kg (chodzi o optymalne dopasowanie rozmiaru latawca).

System podliczania godzin kursu, oparty jest o rzeczywisty czas wykonywanych ćwiczeń, a nie jak ma to miejsce w innych szkółkach, w oparciu o całościowy czas spędzony na wodzie!

W szkole mamy politykę "Otwartych drzwi", oznacza to, że każdy może przyjść i spróbować swoich pierwszych kroków w kitesurfingu, nie płacąc za pełen kurs. Forma szkolenia odbywa się w trybie godzinowym. Płacimy tylko za zrealizowane godziny kursu. W każdej chwili można przerwać szkolenie lub dokończyć w wybranym przez siebie, dogodnym terminie.

indywidualnie lub w grupie

Podsumowanie:


Kurs IKO1 Początkujący to: teoria +5 ćwiczeń na plaży + 6 ćwiczeń w wodzie.
Przyjęliśmy na to 5 godzin szkolenia, ale zdarzają się osoby które zaliczają IKO1 po upływie 2h. Więc pierwszy poziom w tym przypadku to 2 godziny zrealizowane jednego ranka. Zdarzają się też osoby które np. mają jeden słabszy dzień i IKO1 zajmuje 6 albo 7 godzin czyli cały weekend.

Kurs IKO1 Początkujący jest pierwszym z 3 poziomów nauki, poziom ten nie przewiduje ćwiczeń związanych z deską a jednynie opanowanie samego latawca.


Tworzenie stron internetowych Gdańsk