Szkoła Kitesurfingu, Kemping Albatros (Chałupy 5,5) - tel. 609 163 733

Nauka Kitesurfingu

Szkoła Kitescontrol została wyróżniona przez organizację IKO (International Kiteboarding Organization) jako IKO Center - czyli licencjonowana szkółka kitesurfingu reprezentującą międzynarodowe standardy. W Kitescontrol nauczysz się kite w sposób szybki i bezpieczny.
Realizujemy szkolenia kite, dla osób dopiero zaczynających swą przygodę z latawcem jak i z osobami pragnącymi poprawić swoje umiejętności pływania na kite.

Uczymy indywidualnie oraz grupowo. Poprzez grupę rozumiemy maksymalnie 2 osoby przypadające na jednego instruktora ze sprzętem. Warunki szkolenia grupowego to: różnica w wadzę nie większa niż 20 kg (chodzi o optymalne dopasowanie rozmiaru latawca)
Nauka Kitesurfingu jest kwestią indywidualną, zależną od osobistych uwarunkowań takich jak kondycja i stosunek do nowo poznanych sportów. Do nauki kite nie trzeba być silnym, równie dobrze z latawcem radzą sobie filigranowe dziewczyny, mężczyźni jak i osoby mające już kilka siwych głosów na głowie.
Start

Należy zgłosić się do naszego biura, gdzie indywidualnie każdemu kursantowi zakładamy kartę, w której znajdują się podstawowe dane osobowe, informacje dotyczące wybranego kursu, umowa lojalnościowa, rozpiska szkoleniowa oraz rozliczenie finansowe.
Po zakończeniu formalności kursant wpisywany jest do grafika instruktora i zaczynany jest kurs.
Pierwsze zajęcia noszą nazwę Lekcji Discovery i obejmują ćwiczenia na 4 linkowym latawcu ze skróconymi linkami. Dzięki nim uczestnik poznaje sprzęt oraz uczy się prawidłowego pilotażu oraz zasad bezpieczeństwa stosowanych w Kitesurfingu.
Po lekcji Discovery uczestnik rozpoczyna dalsze ćwiczenia mniędzy innymi z pilotażu latawca na głębokiej wodzie, halsowanie się, restart latawca z wody oraz starty z deską.

Po przeprowadzonych zajęciach, zawsze udajemy się do biura, gdzie ustalany jest z nami kolejny termin zajęć. W przypadku niepewnych terminów ze względów wiatrowych szkółka dysponuje numerami telefonów wszystkich kursantów i buduje nowy grafik telefonicznie/smsowo zawiadamiając uczestników o godzinie szkolenia.


Tworzenie stron internetowych Gdańsk