Szkoła Kitesurfingu, Kemping Albatros (Chałupy 5,5) - tel. 609 163 733

Kurs IKO I Początkujący

Kurs IKO 1 Początkujący rozpoczyna szkolenie kite'a, trwa około 5ciu godzin (czas nauki jest kwestią indywidualną, zależną od osobistych uwarunkowań, Ci najzdolniejsi realizują kurs IKO 1 w około 3h). Tak więc bezpiecznie zakładamy zrealizowanie IKO1 przez 1-2dni Państwa pobytu na półwyspie Helskim.

Pierwsza lekcja nosi nazwę "Discovery" - w zależności od warunków wiatrowych oraz decyzji instruktora prowadzącego lekcja ta może być realizowana w strefie ćwiczeń na lądzie lub na wodzie.
Na Lekcji Discovery kursant uczy się prawidłowego sterowania 4 linkowego, pompowanego latawca. Podczas niej uczestnik poznaje sprzęt oraz uczy się bezpiecznego pilotażu oraz zasad bezpieczeństwa stosowanych w Kitesurfingu. Ćwiczenia wykonywane są zarówno statycznie jak i dynamicznie. Pod koniec zajęć kursant zdobywa umiejętności pozwalające na kontrolowanie latawca jedną ręką, płynne przemieszczanie się po strefie ćwiczeń z latawcem w powietrzu oraz samodzielne wylądowanie kite - używając systemu bezpieczeństwa.
Podczas zajęć w wodzie, kursant jest cały czas pod opieką instruktora. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom, kursant opanowuje startowanie i lądowanie latawca na wodzie, realizuje poprawny pilotaż w strefie ćwiczeń, symuluje sytuacje awaryjne. Ponad to wykonuje szereg ćwiczeń z latawcem, zwanych body dragami, ćwiczenia te uczą kontroli latawca gdy jest on w szybkim ruchu i generuje dużą siłę ciągu. Pod koniec zajęć, kursant zdobywa umiejętność awaryjnego zwijania latawca na głębokiej wodzie wraz z bezpieczną technikę powrotu do strefy ćwiczeń.
Szkolenia odbywają się w formule indywidualnej lub grupowej.
W szkole mamy politykę "Otwartych drzwi", oznacza to, że każdy może przyjść i zrealizować z nami lekcję Discovery nie płacąc za pełen kurs. Forma szkolenia odbywa się w trybie godzinowym. Płacimy tylko za zrealizowane godziny kursu. W każdej chwili można przełożyć szkolenie lub dokończyć je wybranym przez siebie terminie.


Tworzenie stron internetowych Gdańsk