Szkoła Kitesurfingu, Kemping Albatros (Chałupy 5,5) - tel. 609 163 733

Nauka Kitesurfingu

Nauka Kitesurfingu

Nauka kitesurfingu, powinna zawsze odbywać się pod opieką doświadczonego instruktora!

Szkolenia kite odbywają się zgodnie z standardami IKO (International kiteboarding Organization).


Po zakończonym kursie, instruktorzy wystawiają międzynarodowy certyfikat IKO będącym swoistym prawem jazdy kite-surfingu. 
Szkoła Kitescontrol została wyróżniona przez organizację IKO (International Kiteboarding Organization) jako IKO Center - czyli licencjonowana szkółka kitesurfingu reprezentującą międzynarodowe standardy. W Kitescontrol nauczysz się kite w sposób szybki i bezpieczny.

Realizujemy szkolenia kite, dla osób dopiero zaczynających swą przygodę z latawcem jak i z osobami pragnącymi poprawić swoje umiejętności pływania na kite.

Szkolimy na najnowszych latawcach oraz deskach (kolekcja 2017), renomowanej firmy Nobilekiteboarding.


Uczymy indywidualnie oraz grupowo. Poprzez grupę rozumiemy maksymalnie 2 osoby przypadające na jednego instruktora ze sprzętem. Warunki szkolenia grupowego to: różnica w wadzę nie większa niż 20 kg (chodzi o optymalne dopasowanie rozmiaru latawca) oraz brak emocjonalnych interakcji między kursantami (rodzic wchodzi w kompetencje instruktora, chłopak/dziewczyna w związku reagują względem siebie emocjonalnie).
Nauka Kitesurfingu jest kwestią indywidualną, zależną od osobistych uwarunkowań takich jak kondycja i stosunek do nowo poznanych sportów. Do nauki kite nie trzeba być silnym, równie dobrze z latawcem radzą sobie filigranowe dziewczyny, mężczyźni jak i osoby mające już kilka siwych głosów na głowie.

Nie uczymy w trybie "do skutku", "na efekt". Ta forma szkolenia, naszym zdaniem, pozostawia wiele do życzenia, głównie w kwestii przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz jakości szkolenia.
Start

Należy zgłosić się do naszego biura, gdzie indywidualnie każdemu kursantowi zakładamy kartę, w której znajdują się podstawowe dane osobowe, informacje dotyczące wybranego kursu, umowa lojalnościowa, rozpiska szkoleniowa oraz rozliczenie finansowe.
Po zakończeniu formalności kursant wpisywany jest do grafika instruktora i zaczynany jest kurs.

Czynne codziennie w godz. 9 – 20

Pierwsze zajęcia noszą nazwę First Piloting i są przeprowadzane na lądzie, w miejscu gdzie występują duże połacie przestrzeni. Najczęściej jest to plaża po stronie otwartego morza lub nasz secret spot w Chałupach.

Po opanowaniu baby kite'a (dwulinkowego, dwumetrowego latawca), przerobieniu podstaw teoretycznych, zaliczeniu praktycznych ćwiczeń wracamy na teren naszej bazy, gdzie instruktor przeprowadzi naukę systemów bezpieczeństwa oraz dopasuje każdemu piankę, trapez i kask na zajęcia. Następnie szkolenie przenosi się do wody. Wyróżniamy tutaj ćwiczenia takie jak body-dragi, halsowanie się, restart latawca z wody oraz starty z deską.

Po przeprowadzonych zajęciach, zawsze udajemy się do biura, gdzie ustalany jest z nami kolejny termin zajęć. W przypadku niepewnych terminów ze względów wiatrowych szkółka dysponuje numerami telefonów wszystkich kursantów i buduje nowy grafik telefonicznie/smsowo zawiadamiając uczestników o godzinie szkolenia.
Standaryzacja nauki Kite’a podzieliła riderów/ kursantów na stopnie w zależności od umiejętności, jakie reprezentują na wodzie. Wyróżniamy, więc:

IKO1 – Opanowanie samego latawca wraz z procedurami bezpieczeństwa.

IKO2 - Start z deską i utrzymanie pozycji podczas ślizgu.

IKO3 - Samodzielne pływanie, zwroty i skoki.

IKO

Indywidualny tok szkolenia

W Naszej szkółce na każdy z poziomów przeznaczone jest 5 godzin zajęć.

Jest to więc odpowiednio IKO1: 5 godz. IKO2: 10 godz. IKO3: 15 godz..

Godzinowy wymiar trwania poszczególnych etapów kursu determinowany jest stopniem przyswojenia wiedzy kursanta. Czas nauki jest sprawą indywidualną – jednym ćwiczenia wychodzą od razu, innym z kolei zajmuje to trochę czasu. Zdobywanie kolejnego poziomu odbywa się poprzez prawidłowe wykonanie odpowiednich ćwiczeń z zrealizowanych lekcji. Jeśli osoba wykona zakres ćwiczeń z programu IKO1 w czasie trzech godzin, pozostałe dwie godziny poświęcane są już poziomowi IKO2.


Tworzenie stron internetowych Gdańsk