Szkoła Kitesurfingu, Kemping Albatros (Chałupy 5,5) - tel. 609 163 733

Kitesurfing

Kitesurfing (zwany Kite’m) jest jednym z najszybciej rozwijających się sportów wodnych. Swą popularność zawdzięcza  wręcz nieograniczonym możliwościom przemierzania dużych odległości na desce po płaskiej i zafalowanej wodzie, jak i ekstremalnym skokom na wysokości dochodzącą nawet 10 metrów.

Jest to sport dedykowany wszystkim, którzy lubią aktywny wypoczynek. Jednym tylko małym “ale” jest fakt, że osoba pływająca na Kite’cie powinna ważyć więcej niż 45 kilo.

Dzięki dużemu bezpieczeństwu, Kite cieszy się znaczną popularnością również wśród kobiet. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej koncepcji budowy latawca, siły potrzebne do sterowania kite’a przypominają te z jazdy na rowerze. A więc do uprawiania kite nie trzeba być “mięśniakiem” i mieć silnych ramion jak się błędnie uważa, należy mieć tylko ogólną sprawność fizyczną i dobrą koordynacje ruchową.

Nauka Kitesurfingu musi być realizowana pod okiem doświadczonego instruktora. Dlaczego? – pomyślmy skoro doświadczony Kitesurfer jest w stanie wyskoczyć na wysokość 10 metrów do góry, 25 metrów w przód, przy odpowiednim ruchu latawca, to co może stać się osobie która samodzielnie zaczyna sterować latawiec!? Prawdą jest niestety, że większość wypadków na kitesurfingu ma miejsce przy samodzielnej próbie nauki tego sportu, ze źle dopasowanym lub przygotowanym sprzętem, lub kiedy z powodu braku doświdczenia wychodzimy na wodę w niekorzystnych dla nas warunkach.

Ogranicz ryzyko kontuzji i zapisz się na kurs! Pod okiem naszych instruktorów nauczysz się pływać na kite, dowiesz się jaki sprzęt jest dla Ciebie odpowiedni i jakie warunki są optymalne do zejścia na wodę.

Nauka Kitesurfingu podzielna została na kursy IKO

IKO1- proponujemy osobom niezdecydowanym, jest to kurs dla chcących zacząć przygodę z Kitesurfingiem, ale jednocześnie nie będącym pewnym swoich umiejętności. Osoby te nauczą się samodzielnie pilotować Kite’a oraz wykonają serie ćwiczeń i procedur bezpieczeństwa na wodzie.

IKO2- to kurs doprowadzający kursanta do pierwszych startów z deską, zawiera on wszystkie elementy poziomu IKO1 oraz kolejne, przybliżające kursanta do samodzielnego pływania. Kurs IKO 2 to poziom, dzięki któremu będziecie mogli korzystać z akwenów na całym świecie, a certyfikat IKO, który dostaniecie od nas po ukończonym kursie, da wam możliwość wypożyczania sprzętu kitesurfingowego w każdej szkółce na świecie, bez uprzednich opłat weryfikujących poziomu waszego pływania!

IKO3- to kurs doszkalający osoby, które mimo skończenia kursu IKO2 i wielu samodzielnych prób, wciąż szukają podpowiedzi oraz rad jak nauczyć się pływać bądź udoskonalić swoją technikę. Instruktorzy skupiają się na takich elementach jak pływanie ostro na wiatr, regulowanie prędkości, zwroty oraz  wdrażają kursanta w tajniki pierwszych skoków.Tworzenie stron internetowych Gdańsk